Obchod

Většinu předmětů v naší nabídce vyrábíme na zakázku. V popiscích najdete dostatek informací pro poskládání objednávky. Objednávku považujeme za závaznou až po vyřešení případných nejasností a domluvení termínu předání e-mailem.
Objednávat můžete e-mailem nebo formulářem níže.

Předení

Vřetena, přesleny, přeslice, dříky, cívky ...to vše pro začínající i profesionální přadleny. Vše vyrábíme na základě studia archeologických nálezů, primárně z Čech, ale také z Evropy.

Tkaní na destičkovém stávku / karetkování

Pro milovníky techniky tkaní na destičkovém stávku nabízíme široký výběr replik tkacích destiček podle archeologických nálezů - od doby halštatské až po karolínské / merovejské období. destičky jsou vyráběny z totožných materiálů jako originály. Pracujeme s kostí  i  nejrůznějšími druhy dřev (zimostráz, javor, jasan, platan a další). Destičky je možné objednávat jednostlivě nebo také jako sety ... spolu s uchycovači osnovních nití, závažími, špulkami a člunky.

Práce s vlnou

Česání ručně za pomocí vochlí nebo hřebenů nebylo nikdy snazší! Objednejte si ruční vochli podle nálezů z Liptovské Mary nebo hřebínky ze dřeva i s kosti ...

Tkaní na hřebenovém stávku

Stávky ze dřeva, kosti a bronzu vyrábíme podle nálezů z Británie, Rakouska, ale také modernější verze například pro dětské tkaní do muzeí, kroužů, škol.

Tkalcovské stavy pravěku

Tkalcovské stavy vertikální, tubulární i ty na sprang! Rádi vám na zakázku vyrobíme, po čem vaše srdce tkalce prahne ... Kromě stavů samotných dodáváme také příslušenství od člunků, tkalcovských mečíků až po tkalcovská závaží nejrůznějších tvarů a rozměrů.

Poptávka

Poptávejte e-mailem na jakoblecipracloveka@gmail.com nebo formulářem níže.

O jaké výrobky máte zájem?