Kurzy řemeslné, výtvarné, zážitkové

Každý kurz upravujeme vašim potřebám. Proto je popis kurzu obecný a pouze orientační. V případě zájmu nás kontaktujte… Rádi s vámi domluvíme podrobnosti.

Kurz rozdělávání ohně

Naučte se s námi rozdělávat oheň jako pračlověk!

V kratší verzi kurzu s sebou lektor přiveze potřebnou výbavu pro několik archaických způsobů rozdělávání ohně. Všechny předvede a bude možné si je vyzkoušet. Při delší variantě se naučíte hledat a připravovat troudy a případně si vyrobíte vlastní výbavu. Už vám nic nebrání odložit sirky a zapalovač.

Krajina očima lovce

Zážitková pouť s odborníkem na slovo vzatým – pravěkým lovcem z doby kamenné.

Chcete si zpestřit výlet? Pozvěte s sebou mezolitického lovce. Poradí jak se v přírodě obejít bez moderního vybavení, kde se dá najít  něco užitečného, a co všechno se dá jíst. Vystopujte vlastní možnosti.

Sklizeň barev

Jednodenní kurz barvení rostlinnými barvami. Objevte s námi šíři odstínů získaných z rostlin a dřevin a odneste si domů vzorníček barev z dávné minulosti. Třeba vás překvapí svou nadčasovostí!

Rozplétání nitek

V jedno až vícedenním kurzu pravěkého textilnictví vás seznámíme s typickými textilními materiály pravěku. Poznáte příběhy vláken, jejich zpracování v textilní surovinu, spřádání a různé techniky tkaní na vlastní ruce!

Barvy země

Víte, jak namíchat  pravou temperu? Tu z pigmentů a vajíček? Že ne? My vás to naučíme! Kurz je vhodný pro děti jakéhokoliv věku i dospělé. Poznejte, jaké barvy měl pravěk!