Kurzy řemeslné, výtvarné, zážitkové

 

Následující kurzy rádi přizpůsobíme Vašim potřebám. Neváhejte a nebojte se nám napsat!

Kurz rozdělávání ohně

Naučte se s námi rozdělávat oheň jako pračlověk!

V kratší verzi kurzu s sebou lektor přiveze potřebnou výbavu pro několik archaických způsobů rozdělávání ohně. Všechny předvede a bude možné si je vyzkoušet. Při delší variantě se naučíte hledat a připravovat troudy a případně si vyrobíte vlastní výbavu. Už vám nic nebrání odložit sirky a zapalovač.

Krajina očima lovce

Zážitková pouť s odborníkem na slovo vzatým – pravěkým lovcem z doby kamenné.

Chcete si zpestřit výlet? Pozvěte s sebou mezolitického lovce. Poradí jak se v přírodě obejít bez moderního vybavení, kde se dá najít  něco užitečného, a co všechno se dá jíst. Vystopujte vlastní možnosti.

Lovcem sobů a koní

Vyrobíte si zbraň typickou pro tzv. lovce sobů a koní z konce doby ledové jenom z toho, co vám nabídne okolní krajina, bez použití moderních nástrojů a materiálů. Dozvíte se mnohé o tradičních loveckých technikách napříč časem.

paleolithic_man_magdalenien_clothing_dress_prehistory_museum_exposition

Sklizeň barev

Jednodenní kurz barvení rostlinnými barvami. Objevte s námi šíři odstínů získaných z rostlin a dřevin a odneste si domů vzorníček barev z dávné minulosti. Třeba vás překvapí svou nadčasovostí!

Rozplétání nitek

V jedno až vícedenním kurzu pravěkého textilnictví vás seznámíme s typickými textilními materiály pravěku. Poznáte příběhy vláken, jejich zpracování v textilní surovinu, spřádání a různé techniky tkaní na vlastní ruce!

Barvy země

Víte, jak namíchat  pravou temperu? Tu z pigmentů a vajíček? Že ne? My vás to naučíme! Kurz je vhodný pro děti jakéhokoliv věku i dospělé. Poznejte, jaké barvy měl pravěk!

Tetovaná minulost

Pokud vás zajímají techniky pravěkých a starověkých úprav těla, našli jste přesně to, co hledáte. V našem kurzu si budete moci vyzkoušet pravěké tetovací sety, naučíte se namíchat si inkoust a dozvíte se mnoho o symbolice tetování z časů, které pamatuje jen málokdo. V případě zájmu zajistíme ukázku ručního tetování.

 

Divoké jídlo

Pravěká kuchyně tak,  jak si ji můžeme uvařit ještě dnes z místních surovin. Víte, co vše se v minulosti jedlo a kde kolem nás to roste? Přesné zaměření kurzu vašim možnostem a přáním.

Připravujeme:

Skryté možnosti lidského těla. Civilizace nám nabízí možnosti, jak svůj život učinit jednodušší a pohodlnější. S každým odložením zátěže však přicházíme o schopnosti našeho těla. Cestou do pravěku můžeme tyto odložené schopnosti znovu najít!

Antická kuchyně. Jednodenní kulinářský kurz, ve kterém vás naučíme jak vařit a hodovat jako za časů proslulého Luculla!

Starověká krása. Naučíme vás vyrábět přírodní kosmetiku a líčidla, aby se vaše krása vyrovnala bájné Heleně!